کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع فولادی

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع فولادی : صنعت فولاد یکی از صنایع بسیار مهم در کشور تلقی می شود که مانند پایه های اقتصاد عمل می کنند. روند کار صنعت به گونه ای می باشد که سنگ آهن را وارد کارخانه می کنند و در نهایت تولید فولاد می کنند. در حین تولید این محصول پودر تولید در محیط کار پخش می شود و برای پاکسازی آن از محیط کار احتیاج به نظافت است و این نظافت طوری باشد که مواد دوباره وارد چرخه تولید شوند.روش های سنتی راه گشای این امر نیستند و پیشنهاد بازار امروز جارو برقی های صنعتی با مکش بسیار بالا می باشد.این دستگاه با برخورداری از چند مشخصه ویژه ، به خوبی از پس عملیات بازیابی پودر سنگ آهن بر می آید.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع فولادی

روند کار دستگاه بدین گونه است که با پمپ مکشی که برای دستگاه تعبیه شده است مواد را داخل مخزن می کشد .البته ناگفته نماند که جاروبرقی های صنعتی مناسب برای صنایع فولاد باید ویژگی های خاصی داشته باشد .

صنعت شرق تامین کننده انواع جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی می باشد که برای مشاهده نمونه های دیگر به لینک زیر مراجعه کنید.

جاروبرقی صنعتی سه موتوره آب و خاک عیسی

جاروبرقی صنعتی سه موتوره خاک پارس

ویژگی ها ی جاروبرقی صنعتی صنایع فولاد

قدرت و سرعت مکش بالای داشته باشد: برای جمع آوری ذرات ریز و مواد پودری در حین کار جاروبرقی صنعتی باید مکش و سرعت بالایی داشته باشد.قدرت مکش باعث می شود مواد از فاصله های دور هم جذب شود و سرعت بالا باعث صرفه هزینه کمتری می شود.

فیلتر جاروبرقی صنعتی : فیلتر جاروبرقی از قسمت های مهم جاروبرقی صنعتی می باشد .فیلتر باعث می شود که ذرات ریز به دام بیفتند و دوباره به محیط اطراف باز نگردند. سطح فیلتر بعد از مدتی از این ذرات ریز پر می شوند و این باعث پایین آمدن عملکرد فیلتر می شود که ما باید بعد از مدتی این فیلتر را تمیز کنیم. جاروبرقی صنعتی مناسب صنایع فولادی باید فیلتر بسیار قوی داشته باشد تا از بازگشت مجدد مواد پودری به محیط اطراف جلوگیری کند.

ساختار ضد سایشی داشته باشد: موادی که از ذرات سنگ آهن به وجود می آید موجب سایش دهانه خرطومی می شود و همچنین اختلالی در مخزن دستگاه به وجود می آید و این هزینه های جانبی را به دنبال دارد.

تجهیزات اضافی : در صنایع فولاد برای جمع آوری مواد پودری سر نازل مکنده اگر گرد باشد بهتر می توان آن را جمع آوری کرد و سرعت در کار نظافت می بخشد.

آموزش اکسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *