زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب : برای اینکه آب سالم و بهداشتی داشته باشیم باید از دستگاه آبسردکن یا تصفیه آب استفاده کنیم. اما برای اینکه این دستگاه به طور منظم کار کند و دچار اختلال نشود شما باید از آن به درستی نگهداری کنید و زمان تعویض فیلتر و سرویس دستگاه را به یاد داشته باشید تا در زمان لازم اقدامات لازم را انجام دهید.

برای نگهداری دستگاه تصفیه آب باید به نکات زیر اهمیت دهید

فیلتر ها را تعویض نمایید, پوشش مناسبی برای دستگاه داشته باشیم , آب ورودی به دستگاه چک شود , شستشوی دستگاه و برق ورودی دستگاه را چک کنیم و …

هرگز در زمان استفاده از دستگاه آبسردکن برق آن را قطع نکنید

هرگز آب ورودی بالای ۴۰ درجه را وارد دستگاه نکنید که آب داغ باعث می شود فیلتر دستگاه فرسوده شود و پمپ دستگاه هم دچار مشکل می شود.

هنگامیکه از آب استفاده می کنید یقین پیدا کنید که جریان خروج پساب آبسردکن برقرار باشد.

صنعت شرق تامین کننده انواع دستگاه آبسردکن می باشد که برای مشاهده نمونه های دیگر به لینک زیر مراجعه کنید.

آبسردکن ایستکول

آبسردکن یخچالدار ایستکول

زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

فیلتر ها را به موقع تعویض کنید : زمان تعویض فیلتر ها بستگی به این عامل دارد که چه میزان رسوب و املاح وارد دستگاه شده است که این بستگی به منطقه ای که زندگی می کنید دارد اما به طور میانگین برای بار اول هر سه ماه یکبار آن را تعویض کنید و برای مراحل بعدی می توانید هر ۶ ماه یکبار آن را انجام دهید.

تغییر رنگ دادن فیلتر هم نشانه ای برای تعویض آن می باشد ,  زمانیکه فشار آب خروجی کم شود فیلتر ها را بررسی کنید, شستشوی فیلتر هر ۲ هفته یکبار باعث افزایش عمر فیلتر می شود .

زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

چگونه فیلتر دستگاه آبسردکن را بشوریم

ابتدا برق ورودی آبسردکن را قطع کنیدو آب را ببندید و شیر خروجی آب را باز کنید تا آب از داخل فیلترهای دستگاه خارج شود و دستگاه تصفیه تخلیه شود. سپس فیلتر را باز کنید و دست خود را در زیر آن قرار دهید و از قسمت بالایی آن آب سرد را به داخل آن بریزید تا پر شود و سپس داخل آن را فئت کنید تا تمام گل و لای آن خارج شود. این عمل را تا ۳ بار تکرار کنید و در پایان فیلتر را در جای خود نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *